D1 -05, -06
Ansvarig tränare:
Vastuuvalmentaja:
Janne Granholm
045-6719265 jan-mikael.granholm@stdeck.fi
Tränare:
Valmentaja:
Daniel Furu
050-5916879 dannifuru@hotmail.com
Tränare:
Valmentaja:
Janne Runnakko 040-0851370 janne.runnakko@gmai.com
Lagledare:
Joukkueenjohtaja:
Stefan Hagnäs 040-5642908 stefan.hagnas@hotmail.fi
Service:
Huolto:
     

Spelpass / Pelipass
Tulospalvelu
 Avgifter / Maksut         Otteluohjelma
2019-2020
Laget / Joukkue
 #11 Biskop Axel  #15 Runnakko Taavi  #18 Sova Eetu  #21 Granholm Anton
 #32 Furu Evert
 #37 Hagnäs Rasmus  #38 Nyman Marcus  #39 Kangas Jeremias
 #50 Byskata Abigail  #60 Ciornei Andrei  #62 Sandström Andre  #64 Lahti Arttu
 #73 Grannabba Elsa  #75 Ylitalo Henry  #79 Vesala Valtteri  
 
Muistakaa ilmoittaa valmentajalle aina, jos ette tule harjoituksiin tai otteluihin!
Kom ihåg att alltid meddela om ni inte kommer på träning eller match!
Datum
Päivämäärä
Tid
Aika
Aktuella händelser
Ajankohtaiset tapahtumat
Må 17.2.  19:50-20:30

Skridskoträning Luisteluharjoitus

Ti 18.2 19:00-20:30

Isträning Jääharjoitus Utrustningen på 18:50 Varusteet päällä 18:50

To 20.2  19:00-20:30

Isträning Jääharjoitus Utrustningen på 18:50 Varusteet päällä 18:50

Må 24.2.  19:50-20:30

Skridskoträning Luisteluharjoitus

Ti 25.2 19:00-20:30

Isträning Jääharjoitus Utrustningen på 18:50 Varusteet päällä 18:50

To 27.2  19:00-20:30

Isträning Jääharjoitus Utrustningen på 18:50 Varusteet päällä 18:50

Må 2.3.  19:50-20:30

Skridskoträning Luisteluharjoitus

Ti 3.3 19:00-20:30

Isträning Jääharjoitus Utrustningen på 18:50 Varusteet päällä 18:50

To 5.3  19:00-20:30

Isträning Jääharjoitus Utrustningen på 18:50 Varusteet päällä 18:50

Lö La 7.3.  15:00 TUS-Virkiä Valkoinen Samling14:00  Kokoontuminen 14:00
Funktionärer grupp 2 Toimitsijat Ryhmä 2:Sami (Speaker), Sanna (TITU), Arto (Kello), Utvisning Jäähyaitiot Christian, John EA:Carola
Sö Su 8.3.  13:00

Diskos Kelt - TUS

Buss Linja-auto

Nedervetil Sale 8:15

Terjärv ishall 8:40 

Kaustby Neste 9:00

Framme i Jyväskylä 11:30 senast 12:00

Retur efter matchen, efter klo 15:00, och mat på hemvägen

Lö La 14 .3.

 11:00

TUS-S-Kiekko Sininen Samling 10:00  Kokoontuminen 10:00                   
Funktionärer grupp 1 Toimitsijat Ryhmä 1:Stefan (Speaker), Arto (TITU), Pertti(Kello), Utvisning Jäähyaitiot Johan, Stig EA; Daniel
Sö La 15.3.  13:00 TUS-Diskos Kelt Samling12:00  Kokoontuminen 12:00
Funktionärer grupp 2 Toimitsijat Ryhmä 2:Sami (Speaker), Sanna  (TITU), Arto (Kello), Utvisning Jäähyaitiot Christian, John EA:Carola

Lö La 21.3.

 13:00

TUS-S-MIF Samling 12:00  Kokoontuminen 12:00                   
Funktionärer grupp 1 Toimitsijat Ryhmä 1:Stefan (Speaker), Arto (TITU), Pertti(Kello), Utvisning Jäähyaitiot Johan, Stig EA; Daniel
Sö Su 22.3  12:45 JPK Musta- TUS i Alajärvi Samling 11:45  Kokoontuminen 11:45

Lö La 28.3.

 

FINAL FOUR LOPPUTURNAUS
Sö Su 29.3  xxx FINAL FOUR LOPPUTURNAUS
Fre Pe 3-5.4  

HOCKEYKARNEVALEN I NÄRPES

Anton, Rasmus, Taavi, Eetu, Andrei, Andre

Matchresultat / Ottelutulokset 2019 - 2020 Höst Syksy
 21.9 Hermes - TUS  6-4
 22.9 TUS - Jeppis 3-4
28.9 S-Kiekko Sininen - TUS 3-5
29.9 TUS-JPK 6-2
 5.10 Sport Kimit  - TUS  6-0
6.10 TUS-Virkiä 2 - 8
26.10 JyKi Tiikerit - TUS 8-4
27.10 Team LKP - TUS15-3
2.11 TUS - Diskos Pun 0-7
3.11 TUS - JYP Valkoinen 7-7
10.11 TUS - KieHa Punainen 2-11
25.11 Hermes Punainen - TUS 3-7
30.11 TUS - Jeppis 2-4
1.12. APV Musta - TUS 7-2
7.12 Jeppis - TUS 1-2
8.12 TUS Hermes Punainen 1-3
Matchresultat / Ottelutulokset 2019-2020 Vår Kevät
 11.1. Virkiä Valkoinen -TUS 0-8
 12.1. Sport Frogit-TUS 0-6
25.1. TUS - JPK Musta 2-4
2.2.  S-Kiekko Sininen - TUS 6-8
8.2 TUS-Sport Fogit  7-0
9.2. MIF- TUS 2-14
Kahvioryhmä: Lahti, Granholm, Sandström, Nyman, Biskop, Ylitalo.
Toimitsija ryhmä 1: Carola, Sanna, Pertti, Johan, StigToimitsija ryhmä 2: Sami, Sanna, Arto, Cristian, John

Vaihtakaa vuoroja keskenänne, jos ette pääse omalle vuorolle. Kahvio ryhmä sopii kahvi / makkanpaisto vuorot keskenään.

Städturor:

v.39 Granholm,Sandtröm KLAR

v.45 4,11-10.11 Biskop Byskata Ciornei KLAR

v.51 16-22,12 Furu Grannabba Hagnäs KLAR

v. 6 3.2-9.2 Kangas Lahti KLAR

v.11 9,3-15,3 Nyman Runnakko Vesala ( varaYlitalo, Sova)

 ALLA LAGEN TURAS OM ATT STÄDA I ISHALLEN OCH OMKLÄDNINGSRUMMEN
  - Städa WC, fyll på med papper ( både WC papper och handpapper )
  - Töm alla roskisarna 
  - Dammsuga ( dammsugaren finns i juniorernas förråd ) eller sopa golvet
  - Golvet tvättas åtminstone en gång i veckan
  - Plocka upp skräp inne i ishallen och töm roskisarna
  - Sopa läktarna
KAIKKI JOUKKUEET SIIVOAVAT VUOROTELLEN
  - Siivoa WC:t, lisää paperia ( sekä WC että käsipaperia )
  - Tyhjennä roskakorit 
  - Imuroi ( imuri on junnujen varastokopissa ) tai lakaise lattia
  - Lattia pestään vähintään kerran viikossa
  - Kerää jäähallin sisältää roskat ja tyhjennä roskakorit
  - Lakaise katsomot

Om ni inte kan städa när det är er tur byter ni själva med nån annan!
Jos ette pääse siivoamaan, kun on teidän vuoro järjestäkää itse tuuraajaa!