C15 Flickor -04
Ansvarig tränare: Camilla Vesala camilla.vesala@kronoby.fi 0400-486143
Tränare:      
Lagledare: Carola Björk-Byskata   040 8321192
Kassör: Tina Granvik-Storbacka markus.storbacka@hotmail.com 050-5832474
Service: Kim Grahn kim.grahn@minimaid.fi 050-5616260
Pelipaikka
Fortum Tutor
Avgifter / Maksut
Galleri
Tulospalvelu 2019
2019
Laget / Joukkue
#35 Ina Svartsjö
#32 Erica Vesala
#47 Veera Huntus
#91 Minttu Hartikainen
#50 Sandra Hongell
#84 Vilma Flöjt
#86 Amanda Grahn
#99 Johanna Kattilakoski
#55 Linnea Storbacka #18 Jeanette Skullbacka #85 Abigail Byskata #46 Salla Viinamäki
#53 Fanny Saarinen #28 Fanni Jylhä #25 Elsa Grannabba  
Spelpass och försäkringar  2019  Pelipassit ja vakuutukset
TUS fotbollsstrumpor 8,50 € och shorts 14,00 €, via lagledaren.
TUS jalkapallosukkia 8,50 € ja shortseja 14,00 €, joukkueenjohtajan kautta.
Datum
Päivämäärä
Tid
Aika
Aktuella händelser
Ajankohtaiset tapahtumat
Måndag / Maanantai 17.30-19.00 Träningar på Forsbackaplan
     
     
     
     
Matchresultat / Ottelutulokset 2019
TUS  YJ-FC  United                                6.5  kl.19.00  1-8   ( Kattilakoski)
FC Ylivieska-TUS  YJ           11.5 kl.14.00  9-2    ( Byskata 2 )
TUS-Ponnistus 15.5 kl.17.30 17-0(Kattilakoski7,Byskata4,Grahn3,Skullbacka1,Hongell1,Vesala1)
TUS YJ-KPV 05 20.5 kl.19.00 3-1 ( Grannabba 2)
KuRy   - TUS 22.5 kl.19.00 0-5(Kattilakoski1, Hongell1, Byskata1, Hartikainen 1, Vesala 1)
HBK  -TUS YJ 27.5 kl.18.30 2-3 ( Grannabba 1, Byskata 1, Flöjt 1)
TUS- Sporting 30.5 kl.15.00 4-2 ( Vesala 2, Grahn 1, Byskata 1 )
ESSE IK -TUS YJ  3.6  kl.19.00 3-5 ( Grannabba 4, Byskata 1)
TUS YJ-  FC-92 10.6 kl.19.00 7-2( Byskata 2,Grannabba 2,Viinamäki 1,Kattilakoski1,Flöjt 1)
Jalas/Vävi YJ- TUS 12.6 kl.18.30 0-10  ( Byskata 4, Vesala 2, Kattilakoski 2, Grahn 1)
KPV- TUS YJ 17.6 kl 19.00  2-3 ( Viinamäki 1, Vesala 1, Grannabba 1)
Ponnistus-TUS  27.6 kl.18.00

2-14 (Kattilakoski 6,Grahn 2, Byskata 2, Vesala 2,Flöjt 1, Hongell 1)

WFA/SIF YJ-TUS  2.7  kl.19.00 2-4 ( Kattilakoski 2, Byskata 2)
TUS YJ - HBK 22.7 kl.19.00 3-3 ( Grannabba 2, Huntus 1)
TUS-KuRy 25.7 kl.19.00 10-1(Storbacka 2, Grahn 2,Vesala 2, Byskata 2, Hongell 1, Granbacka 1)
Sporting-TUS 30.7 kl 18.30  2-1 ( Vesala )
FC United-TUS YJ 4.8 kl. 18.30  9-3 (Kattilakoski 1, Byskata 1, Grannabba1)
HBK- TUS YJ 12.8 kl 18.30  2-1 ( Huntus )
TUS-Jalas/Vävi YJ 14.8 kl.19.00  4-4 ( Kattilakoski 2,Vesala1, Skullbacka1)
TUS YJ- FC United  5.9 kl 18.30  0-7
TUS-WFA/SIF YJ 28.8 kl.19.00  2-5 ( Kattilakoski 1, Byskata 1)
TUS YJ-HBK 2.9 kl 18.30  1-4 ( Flöjt 1)
FC United-TUS YJ 15.9 kl 12.00  8-2 ( Kattilakoski 1, Grannabba 1)